• Zostań Certyfikowanym Biurem Rachunkowym Sage!

    Zostań Certyfikowanym Biurem Rachunkowym Sage!


Zostań Certyfikowanym Biurem Rachunkowym Sage!

Prowadzenie firmy bardzo często wiąże się ze współpracą z biurem rachunkowym. Wybór właściwego biura nie jest łatwym zadaniem. Firmy szukają zaufanego partnera w biznesie. Przejrzyste ceny oraz jakość świadczonych usług potwierdzona referencjami to standard, a coraz częstszy czynnik decyzyjny stanowi połączenie kilku kryteriów.

Dowiedz się więcej

 

Handel - Odwrotne obciążenie VAT

prety zlom vat np nie podlega

Opis rozwiązania:

Rozwiązanie wspiera firmy prowadzące obrót min. prętami stalowymi i paliwami, które w myśl zmian w przepisach od początku października zobowiazane są do odwrotnego obciążania kontrahentów podatkiem VAT.

Rozwiązanie dodatkowe ma na celu zabezpieczenie użytkowników programu Handel, którzy prowadząc obrót "towarami wrażliwymi" przed ustawieniem nieodpowiedniej stawki VAT na pozycji towarowej. 

 

Działanie raportu polega na automatycznym ustawianiu stawki VAT NP (nie podlega)  w trakcie wystawiania dokumentu w przypadku gdy:

- Kontrahent jest oznaczony jako płatnik VAT,

- Sprzedawany towar jest oznaczony jako "towar wrażliwy" (pręty stalowe, paliwo etc.),

- Wystawiamy dokument objęty działaniem raportu (można skonfigurować dowolny typy dokumentów, np. FVS, SRS etc.).

Warunki użycia:

  1. 1) Towary objęte działaniem raportu muszą zostać "oznaczone" jako wrażliwe, poprzez przypisanie ich do odpowiedniego katalogu (nazwa tego katalogu jest możliwa do skonfigurowanie w ustawieniach raportu),
  2. 2) Podobnie kontrahenci - poprzez funkcjonalność katalogów w programie Handel, należy przypisać do odpowiedniego katalogu kontrahentów którzy np. złożyli oświadczenie, iż są płatnikami VAT,
  3. 3) Typy dokumentów objęte działaniem rozwiązania muszą być określone w ustawieniach raportu, ponieważ stawka VAT NP jest odpowiednia jedynie w przypadku dokumentów sprzedaży VAT, a nie np. paragonów.

 

Po skonfigurowaniu rozwiązania do potrzeb Państwa przedsiębiorstwa, już nie będą Państwo musieli pamiętać o każdorazowej ręcznej podmianie stawki VAT na odpowiednich pozycjach towarowych. W trakcie dodawania pozycji towarowej zostaniecie Państwo poinformowani iż ustawiono w danym przypadku stawkę VAT na wartość NP, tylko gdy sprzedaż wymaga odwrotnego obciążenia podatkiem VAT.

Jak kupić?

Cena rozwiązania: 250 PLN (netto). W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Jeżeli wyżej opisane rozwiązanie w sposób niewystarczający odpowiada Państwa wymaganiom prosimy o kontakt, być może będziemy w stanie dopasować je do Państwa potrzeb.

Zaufali nam

Kontakt

43-300 Bielsko-Biała
ul. Sempołowskiej 19
tel: 33 814 90 42
fax: 33 819 47 58