Zgłoś swoją Spółkę do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych!

Wielokrotnie przesuwane w czasie, obowiązkowe raportowanie nowych deklaracji podatkowych JPK_V7, zacznie obowiązywać już od 1 października 2020 r. i będzie dotyczyć wszystkich firm. Nowa struktura raportowa jest połączeniem ewidencji i deklaracji VAT. Warto wiedzieć, że powstaną dwie odmiany JPK_V7: miesięczna JPK_V7(M) oraz kwartalna JPK_V7(K), tym samym zachowana zostanie logika znana dotychczas z deklaracji VAT.

Za przygotowanie i przekazanie pliku JPK_V7 odpowiada podatnik. W przypadku podmiotów prawnych organ zarządzający, w przypadku spółki cywilnej wspólnicy, a w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej – właściciel.

Czasu na przygotowanie i dostosowanie firm do nowego obowiązku jest  coraz mniej, dlatego szczególnie w obecnej sytuacji warto rozpocząć ten proces już teraz!

 

Aby uniknąć błędów, należy absolutnie wystrzegać się ręcznego wprowadzania niezbędnych danych do programu finansowo-księgowego. Aby zminimalizować ryzyko, polecamy skorzystanie z rozwiązań Sage, dzięki którym cały proces przebiegnie w pełni automatycznie.

 

Kolejne etapy, istotne w prawidłowym przygotowaniu pliku JPK_V7 :

  1. Sprzedaż – grupy towarowe i odpowiednie procedury podatkowe
  2. Ewidencja danych księgowych
  3. Przygotowanie i złożenie deklaracji

Czas, który pozostał do 1 października, warto jak najlepiej spożytkować, dopełniając niezbędnych procedur zarówno w Dziale Handlowym jak i w Dziale Finansowo-Księgowym danej organizacji.

Chętnie w tym pomożemy, doradzając dobór optymalnych narzędzi, szkoleń i materiałów instruktażowych.

Zapraszamy do kontaktu!

Zapytaj o aktualne promocje

+48 33 506 52 10