Develogic w czasie rzeczywistym kontroluje marżę i cashflow firmy oraz projektu inwestycyjnego, wspierając wszystkie niezbędne procesy. Dzięki temu, umożliwia szybkie podejmowanie decyzji i wprowadzanie zmian w taki sposób, aby marża projektu nie spadła poniżej zaplanowanego poziomu.
Develogic swym zakresem obejmuje wszystkie etapy prowadzenia inwestycji: począwszy od planowania budżetu, poprzez kontraktację, realizację budżetu i jego rozliczenie, aż po serwis gwarancyjny.
W kontekście firm deweloperskich Develogic służy także do zarządzania sprzedażą lokali. W jednym miejscu możliwe jest zarządzanie szansami sprzedaży, bazą lokali i działaniami handlowymi. System pozwala również wygenerować ofertę, utworzyć umowę rezerwacyjną, przygotować faktury, czy zarządzić usterkami.
Modułowa konstrukcja Systemu powoduje, że dobieramy rozwiązania, których Klient oczekuje.
Przykładowe problemy, jakie rozwiązuje Develogic, to:
Główne korzyści, jakie gwarantuje Develogic, to:
W rezultacie powyższego zwiększa się marża i rentowność przedsiębiorstw.
Dla kogo?
Dział finansów i kontroli, Zarząd
Jak działa?
Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów oraz faktur automatycznie weryfikuje przekroczenie budżetów, sprawdza poprawność dokumentów księgowych, aktualizuje raporty finansowe, pokazuje aktualną marżę
Co daje?
Zapewnia pełen szybki dostęp do aktualnych danych finansowych, dzięki czemu nasi klienci mogą podejmować szybkie i właściwe decyzje biznesowe
Przegląd zbiorczych danych o sprzedawanych inwestycjach w postaci dashboardów i wskaźników KPI.
Planowanie i śledzenie w czasie rzeczywistym realizacji budżetów kosztowych i przychodowych. Kontrola realizacji planów budżetowych (według podpisanych umów oraz realizacji wg faktur).
Rejestr umów z dostawcami/podwykonawcami wraz z monitoringiem ich wpływu na budżet i poszczególne linie budżetowe. Powiadomienia o przekroczeniach planu budżetu. Kontrola zapisów umów z fakturami (terminy płatności/rachunek bankowych/pozycji umowy). Definiowanie warunków kaucji gwarancyjnych i obciążeń.
Skanowanie i rejestracja otrzymanych faktur. Elektroniczny obieg faktur. Akceptacja faktur w oparciu o zdefiniowane warunki (wg budżetu lub ręcznie) oraz ich automatyczne przesyłanie do systemu finansowo-księgowego, w powiązaniu z modułem „Integracja księgowa”. Kontrola faktury z zapisami umowy lub zamówienia oraz z budżetami. Weryfikacja białej listy, możliwość pobierania kontrahenta z GUS.
Zarządzanie zastępstwami oraz dostęp do aktualnych zadań i dokumentów.
Aktualne dane finansowe dla poszczególnych budżetów, stany realizacji projektów (Planowane przychody, Zrealizowane przychody, Planowane koszty, Zrealizowane koszty, % Realizacji, Planowany zysk, Aktualny zysk, Aktualna rentowność %). Raporty zarządcze (budżety zbiorcze, budżety zbiorcze w czasie). Raport porównawczy okresów budżetu.
Dla kogo?
Dział sprzedaży
Jak działa?
Pozwala uporządkować proces sprzedaży lokali. Gwarantuje najwyższą jakość obsługi klientów (od rezerwacji poprzez generowanie umów i rozliczeń. Zawiera aktualne dane sprzedażowe, a po połączeniu z modułem Finanse i Controlling – dane o marżach oraz raporty wyników finansowych
Co daje?
Daje możliwość zarządzania sprzedażą lokali
Przegląd zbiorczych danych o sprzedawanych inwestycjach w postaci dashboardów i wskaźników KPI.
Baza lokali w podziale na spółki celowe, inwestycje, etapy i budynki. Aktualne informacje o statusach lokali, danych podstawowych, rzuty lokali, ceny i historie działań.
Baza klientów, śledzenie historii kontaktów. Dostęp do rezerwacji, umów i rozliczeń.
Rejestracja szans sprzedażowych. Zarządzanie działaniami (spotkania, e-maile, telefony) za pomocą kalendarza.
Przygotowywanie ofert wg zdefiniowanych szablonów oraz wysyłka mailowa oferty do klienta.
Dostęp do aktualnych i historycznych cen lokali: transakcyjnych, ofertowych, minimalnych, budżetowych i promocyjnych. Zarządzanie cennikami (wg szablonu). Definiowanie rabatów podstawowych dla lokalu oraz proces akceptacji dodatkowego rabatu na umowie.
Ewidencja rezerwacji miękkich i umów rezerwacyjnych. Zarządzanie kolejką rezerwacji i możliwość generowania wypełnionego szablonu umowy rezerwacyjnej.
Proces rejestracji umowy sprzedaży wraz z harmonogramami płatności, możliwość generowania szablonów dokumentów takich jak karta informacyjna i harmonogram.
Definiowanie zmian lokatorskich jako dodatkowych składników umowy oraz ich rozliczanie.
Definiowanie zmian lokatorskich jako dodatkowych składników umowy oraz ich rozliczanie.
Masowe wystawianie faktur na bazie zwolnionych środków z rachunków powierniczych. Automatyczne przesłanie do systemu finansowo-księgowego informacji o fakturach (w powiązaniu z modułem „Integracja księgowa).
Masowa aktualizacja powierzchni końcowych lokali za pomocą szablonu importu.
Planowanie terminów odbioru lokali, aktualizacja danych na lokalach dotyczących dat przekazania.
Rejestracja i definiowanie statusu usterek naprawy usterek. Wsparcie komunikacji z wykonawcą. Monitoring statusu obsługi usterek.
Monitoring procesu sprzedażowego. Analiza wyników sprzedaży, działań doradców i obsługi klientów (status sprzedaży, Sprzedaż wg inwestycji, sprzedaż lokali (tabela), przychody z lokali), lokale wg umów, wpłaty klientów (wpłaty i zaległości)
Automatyczna integracja oferty ze stroną internetową inwestycji. Aktualne informacje o lokalach, statusach sprzedażowych, rzutach i dokumentach. Gotowe API do wykorzystania przez dostawcę strony internetowej inwestycji.
Połączenie Develogic z wybranymi portalami branżowymi oraz systemem Youlead – wspierającym marketing automation.
Przeglądanie treści umów, danych o wpłatach, rozliczeniach i fakturach. Możliwość bezpośredniego kontaktu z deweloperem.
Dla kogo?
Wszystkie działy
Jak działa?
Zastępuje tradycyjny “papierowy” obieg dokumentów. Develogic zarządzanie korespondencją przychodzącą i wychodzącą.
Co daje?
Pozwala na skanowanie oraz rejestr dokumentów, umożliwia redukcję kosztów administracyjnych, porządkuje i przyspiesza proces obiegu korespondencji oraz poprawia efektywność wyszukiwania poczty
Rejestracja korespondencji przychodzącej i wychodzącej za pomocą zdefiniowanych w systemie obiegów elektronicznych. Masowe drukowanie kopert i etykiet.
Centralne repozytorium dokumentów i skanów. Zaawansowana wyszukiwarka – dostępna w widoku 360 stopni.
Przekazywanie i wymiana zadań pomiędzy pracownikami. Monitoring statusów oraz wynikających z nich terminów.
Dla kogo?
Wszystkie działy
Co daje?
Pozwala na wymianę danych pomiędzy Develogic z Symfonią
Ustandaryzowany mechanizm wymiany informacji pomiędzy systemem Develogic a systemem finansowo-księgowym (API). Zwrotne pobieranie informacji na temat płatności z systemu finansowo-księgowego.
Wymiana informacji na temat faktur sprzedaży i faktur kosztowych, kosztów poza fakturowych, płatności, kaucji, obciążeń, not księgowych, refaktur, wpłat i zwolnień z rachunków powierniczych.
Wymiana informacji w zakresie danych kontrahentów, numerów kont bankowych. Weryfikacja białej listy i pobieranie danych z GUS.
Dla kogo?
Kierownik Budowy, Kierownik Kontraktów
Jak działa?
Ten moduł zawiera funkcje planowania i zarządzania budżetem budowy, harmonogramem rzeczowo-finansowym w jednym intuicyjnym panelu zarządzania. Ponadto pozwala na zarządzanie umowami, protokołami przerobu oraz obiegiem faktur.
Co daje?
Zawiera wszystkie kluczowe informacje, dzięki którym kierownicy kontraktów zwiększą swoją efektywność pracy.
Przegląd zbiorczych danych o prowadzonych budowach w postaci dashboardów i wskaźników KPI.
Definiowanie podstawowych danych kontraktu (umowy z Inwestorem) na budżecie.
Planowanie i prowadzenie budżetu budowy w ujęciu wartościowym i ilościowym. Struktura pozycji w układzie RMS/Pozycji budżetowej (produktu). Śledzenie realizacji budżetu według umów oraz faktur w czasie rzeczywistym.
Rejestracja umowami z podwykonawcami. Kontrola stopnia ich realizacji według dokumentów kosztowych. Monitoring wpływu umów na pozycje budżetowe. Definiowanie kaucji gwarancyjnych i obciążeń.
Generowanie protokołów przerobu i protokołów końcowych dla podwykonawców. Kontrola otrzymanych protokołów (z umową oraz fakturą).
Rejestrowanie zamówień na materiały potrzebne do realizacji budowy. Kontrola pozycji zamówień z otrzymanymi fakturami oraz budżetem kosztów.
Skanowanie i rejestracja otrzymanych faktur. Elektroniczny proces akceptacji faktur oraz ich kontrola z zamówieniami, umowami, protokołami i budżetem. Automatyczne przesłanie faktury do systemu finansowo-księgowego w powiązaniu z modułem „Integracja księgowa”.
Rejestr i obsługa kaucji gwarancyjnych i obciążeń wynikających z umów z podwykonawcami. Automatyzacja rozliczeń i elektroniczna obsługa procesu ich zwrotu.
Planowanie i prowadzenie planu przychodów. Śledzenie realizacji według wykonanych prac, generowanie protokołów dla inwestora, rejestracja faktur sprzedaży.
Wystawianie i zarządzanie protokołami częściowymi i końcowymi dla inwestora.
Wystawianie faktur sprzedaży na podstawie zatwierdzonych protokołów prac. Przesyłanie faktur do systemu finansowo-księgowego w powiązaniu z modułem „Integracja księgowa”.
Monitoring procesu prowadzenie kontraktu budowlanego i stopnia jego zaawansowania. Analiza rentowności całego kontraktu oraz jego poszczególnych elementów (linii budżetowych).
Dla kogo?
Kierownik budowy, dział zakupów i logistyki
Jak działa?
Moduł ten wprowadza elektroniczny obieg zapotrzebowania, zapytań ofertowych, ofert i zamówień. Dzięki tabelom porównawczym umożliwia wybór najkorzystniejszej oferty i zawarcie umowy.
Co daje?
Dzięki zarchiwizowanym danym można podjąć najlepszą decyzję dotyczącą wyboru jakości oraz cen. W dodatku cały proces przebiega szybciej.
Możliwość generowanie zapotrzebowania na podstawie budżetu kosztów. Elektroniczny obieg dokumentacji pomiędzy budową a biurem.
Plan zakupowy dla materiałów, sprzętu oraz usług podwykonawczych.
Wysyłanie zapytań ofertowych, rejestracja ofert oraz ich porównywanie za pomocą elektronicznych tabel.
Generowanie zamówień na bazie wybranych pozycji w budżecie, planie zakupów lub zapotrzebowania. Wysyłanie dokumentów do dostawcy.
Baza dostawców w podziale na zdefiniowane segmenty (lokalizację, zakres robót, doświadczenie). Ocena dostawców oraz dostęp do historii współpracy.
Baza materiałów i produktów wraz z opisem, kodami i cenami producentów oraz dostawców. Historia zakupów oraz analiza poziomu cen w czasie.
Dla kogo?
Dział serwisu
Jak działa?
Moduł wspiera zarządzanie procesem naprawy usterek, digitalizuje procesy zleceń serwisowych i roboczych oraz ich rozliczeń. Samodzielnie kontroluje poziom kosztów zleceń serwisowych, porównując je z planem budżetu gwarancyjnego.
Co daje?
Obniżenie kosztów serwisu i przyspieszenie czasu wykonywania zadań w tym dziale.
Tworzenie budżetu serwisowego na podstawie zatrzymanych kaucji gwarancyjnych oraz zaplanowanych rezerw. Bieżące porównywanie środków do dyspozycji z faktycznymi kosztami obsługi usterek.
Rejestracja i zarządzanie procesem naprawy usterek. Śledzenie statusów ich obsługi wraz z powiadomieniami. Kontrola terminów i historia komunikacji ze zgłaszającym usterkę.
Rejestracja i obsługa zleceń serwisowych w ramach własnych zasobów i generowanie zleceń roboczych. Obsługa zleceń dla podwykonawców zastępczych.
Generowanie not obciążeniowych na podwykonawców, rejestracja kosztów własnych zasobów, obsługa faktur materiałowych. Obciążanie kosztami pozycji budżetu serwisowego. Bieżąca kontrola i monitoring ich wpływu na budżet serwisowy.
Analiza procesu obsługi usterek (ilości zgłoszeń, czasu ich trwania, usterek powracających itp.) Raporty dotyczące wadliwych materiałów oraz poziomu jakości prac podwykonawczych.