webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer Arrow right icon Icon used in buttons
22 lutego 2022

KSeF

Od początku tego roku polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur. Dzięki temu systemowi przedsiębiorcy mogą szybciej wystawić fakturę oraz szybciej otrzymają zwrot VAT. Zmianie ulegną procesy wystawiania/odbierania faktur oraz uproszczone zostaną przepisy. System umożliwi także archiwizację danych, a co najważniejsze skutecznie uniemożliwi pojawianie się nieprawidłowości w obszarze podatkowym. Od początku rok 2022 korzystanie z systemu e-Faktur jest dobrowolne, natomiast planuje się, aby od 2023r. stało się to obowiązkowe.

Polska jest 4 krajem w Europie, który zdecydował się na wprowadzenie KSeF. Rok 2022r. ma być sprawdzianem dla tego rozwiązania i czasem na przystosowanie swoim systemów komputerowych. System e-faktur z pewnością usprawni i zautomatyzuje działanie przedsiębiorstw.

Korzyści wynikające z e-fakturowania:

  • Zwrot VAT nawet do 20 dni
  • Bezpieczne przechowywanie danych w Ministerstwie Finansów
  • Faktury znajdują się w jednym miejscu i nie ulegną zagubieniu, czy zniszczeniu
  • Pewność, że faktura trafiła do odpowiedniego kontrahenta
  • Faktury wydawane wg jednego wzorca
  • Podatnik nie będzie miał obowiązku przechowywania faktur, ponieważ będą one przechowywane przed administrację przez okres 10 lat
  • Podatnik korzystający z systemu KSeF nie będzie zobowiązany do przesyłania JPK_FA
Zbigniew Wiewióra
Prezes Zarządu, Dyrektor

W roku 1994 założył firmę, której celem stała się informatyzacja i cyfryzacja księgowości w polskich przedsiębiorstwach. W 1997 roku nawiązał kluczową współpracę z międzynarodowym partnerem Symfonia, dzięki jego wsparciu wdraża systemy zarządzania u setek swoich klientów. Po przekształceniu działalności w spółkę objął stanowisko prezesa zarządu ZoriusPro. Posiada duże zdolności analityczne i zarządcze. Obszary, które szczególnie ceni w swojej pracy, to finanse i księgowość, zarządzanie zasobami ludzkimi i majątkiem trwałym. Ponadto wspiera działy magazynowe, handlowe i produkcyjne.

Najnowsze wpisy

Zainwestuj w oprogramowanie, które usprawni Twoją codzienną pracę!

18 lipca 2024 Aktualności

„Co Ludzie Powiedzą?” – Joanna Biesok Z-ca ds. obsługi obsługi klienta

16 lipca 2024 Aktualności

Od 01.07.2024 zmienia się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę

11 lipca 2024 Aktualności