webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer Arrow right icon Icon used in buttons

Symfonia KSeF

#GotowiNaKSeF

Symfonia KSeF

Warto już dziś upewnić się czy Twoje oprogramowanie wspiera obsługę faktur ustrukturyzowanych

Symfonia KSeF to uniwersalna platforma służąca do wymiany faktur VAT pomiędzy firmami w formie ustrukturyzowanej – jednolitej dla każdego podatnika. Poprzez Symfonia KSeF wykonasz cały proces związany z obiegiem faktury: wstawisz, prześlesz i odbierzesz dokument a ponad to zarchiwizujesz.

Nie ma znaczenia oprogramowanie, z którego korzystasz, ponieważ Symfonia KSeF, narzędzia mogą używać zarówno użytkownicy programów Symfonia jak również innych programów, takich jak SAP, IFS, czy TETA.

Jakie są zalety  korzystania  z Symfonia KSeF?

Obieg faktur
Wysyła dokument wraz z załącznikiem do kontrahenta posiadając jedno miejsce na faktury. Pozwala na komunikowanie się aplikacji Symfonii.
Optymalizacja kosztów
Redukuję koszty ponoszone przez firmę poprzez łatwą instalację aktualizację i dobre środowisko aplikacji. Ponadto uniezależnia firmę od zmian z strony MF, API KSeF, restrykcję MF dotyczącę ilości zapytań, formaty xml.
Bezpieczeństwo
99,9% Dostępności przez cały rok tylko 8h 40minut nieobecności. Zabezpiecza na wysokim poziomie przed zdublowaniem faktur oraz sprawdza poprawność danych.
Automatyzacja pracy
Wysyła faktury, obierze, powiadamia użytkowników. Przygotowuje je do zaksięgowania dzięki auto dekretacji i obsługuję komunikację dla płatności zbiorczych.
Wygoda
Wiele wariantów pracy, uprawnienia dostępu do faktur, wraz z łatwą obsługą, która nie wymaga od pracowników specjalistycznej wiedzy.
Odzczaruj KSeF z nami!
Dowiedz się więcej na temat KSeF-u i przejdź szkolenie na naszej stronie klikając ten tekst.

Faktury obsługiwane przez KSeF

Faktura ustrukturyzowana jest e-fakturą, która posiada ustrukturyzowany format XML. Rozszerzenie to pozwala na odczytywanie i przetwarzanie wszystkich informacji w fakturze. Format ten jest w określonym standardzie, wspólnym i jednolitym dla dokumentów obiegu.

-Faktura VAT               -Faktura UPR

-Faktura KOR              -Faktura KOR_ZAL

-Faktura ZAL               -Faktura KOR_ROZ

-Faktura ROZ

Symfonia KSeF Integracja z Innymi Oprogramowaniami

Aplikacja Symfonia KSeF może w prosty sposób zostać zintegrowana z dowolnymi systemami zewnętrznego dostawcy.

Posiadamy dokumentację API, dzięki której połączysz dowolny system z rozwiązaniem Symfonia KSeF.

webp image

Jeśli zainteresowany integracją z Symfonia KSeF, skontaktuj się z nami!

Czym są e-faktury?

E-fakturami są dokumenty o cechach faktury  w formie elektronicznej nazywane są one fakturą ustrukturyzowaną, wystwaiana i otrzymywana jest one w formacie elektronicznym. W KSeF e-faktura przyjmuję format xml.

Kiedy Krajowy System e-Faktury zostanie obligatoryjny dla firm?

Obowiązek KSeF zostanie wprowadzony  1 lipca 2024 roku i obejmować będzie wyszstkie firmy działające na terenie Polski.

Kiedy nie trzeba korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur?

Przedsiębiorcy są zwolnieni z korzystania z KSeF gdy nie prowadzą działalności na terenie Polski , miejsce świadzczenia transakcji znajduję się poza Polską lub odbiorca faktury nie jest zoobowiązany do korzystania z KSeF. W sytuacji w , której faktura ustrukturyzowana jest używana poza KSeF, podatnik musi oznaczyć ją w sposób dający możliwość jej weryfikacji.

Jaka jest różnica między kasą fiskalną a fakturą elektroniczną?

Faktury mogą być wystawiane przez przedsiębiorców za pomocą kas fiskalnych do końca 2024 roku. Po upływie tego  terminu  kasy fiskalnę będą mogły tylko emitować paragony fiskalne.

KSeF a PLatforma Elektronicznego Fakturowania

KSeF będzie zintegrowany z PEF służacej do obsługi zamówień pubicznych. Wystawione faktury w PEF dostaną numer Identyfikacyjny w KSeF, gdzie po przejściu weryfikacji zostną fakturą ustruktyryzowaną.