Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Arrow right icon Icon used in buttons

Bezpłatny webinar Autozapis PPK od 2023 r. – praktyczne pytania i odpowiedzi

Od 2023 r. polskich pracowników zacznie obowiązywać pierwszy autozapis do PPK. Wiąże się to z tym, że każdy pracownik między 18 – 55 rokiem życia zostanie automatycznie zapisany przez pracodawcę do PPK. Możliwa będzie rezygnacja z uczestnictwa, ale jedynie po złożeniu odpowiedniej deklaracji w ustalonym terminie.

Zapisz się

Kiedy?

24 lutego 2023
godz.: 10:00 – 11:30

Dla kogo?

Biura Rachunkowe, jednoosobowe działalności gospodarcze i przedsiębiorstwa

Gdzie?

Webinar – Online

Organizatorzy

ZoriusPRO logotyp

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to nic innego jak program pomagający gromadzić środki na dowolny cel. Jednak głównym zamysłem ustawodawcy było zwiększenie poziomu oszczędności obywateli na przyszłą emeryturę. Przynależność do programu zapewnia pracownikowi, że do każdej złotówki oszczędzanej przez pracownika, pracodawca dokłada kolejne 70 groszy. Dodatkowo na start pracownik otrzymuje 250 zł na konto PPK oraz dopłatę roczną od państwa w wysokości 240 zł.

Od 2023 r. polskich pracowników zacznie obejmie pierwszy autozapis do PPK. Wiąże się to z tym, że każdy pracownik między 18 – 55 rokiem życia zostanie automatycznie zapisany przez pracodawcę do PPK. Pracownicy nie zainteresowani uczestnictwem w programie chęć rezygnacji będą musieli zgłosić od 28.02.2023r. bezpośrednio u pracodawcy. Oprócz tego osoby pomiędzy 56 – 70 rokiem życia będą włączone do programu tylko i wyłącznie wtedy gdy, złożą wniosek chęci przystąpienia do PPK.

Każdy pracownik w dowolnym momencie może zrezygnować z dokonywania wpłat na podstawie złożonej deklaracji u pracodawcy. Rezygnacja będzie obowiązywać do momentu kolejnego autozapisu, gdzie najbliższy przypada właśnie na 01.04.2023r. Następne będą realizowane kolejno co 4 lata.

Prelegenci

Iwona Znamirowska 

Specjalista ds. Programów Emerytalnych i Inwestycyjnych w Allianz TFI

Ponad 20 lat doświadczenia na rynku usług finansowych.
Dotychczas związana m.in. z ING Bankiem, Bankiem Millennium, a od 2011 roku z Aviva Investors Poland TFI, aktualnie TFI Allianz Polska.
Obecnie odpowiada za wsparcie merytoryczne dla pracodawców i pracowników w zakresie PPK oraz pozostałych rozwiązań emerytalnych.

Monika Nogacka 

Specjalista ds. wdrożeń, konsultant 

Wieloletnie doświadczenie we wdrożeniach oprogramowania Symfonia Kadry i Płace i R2Płatnik oraz narzędzi do miękkiego HR – Symfonia e-Pracownik oraz Hsys.

Z sukcesem zakończyła wiele wdrożeń.

Specjalistka od zmian prawnych i kodeksu pracy.

 

Agenda

10:00 - 10:45
Iwona Znamirowska
Specjalista ds. Programów Emerytalnych i Inwestycyjnych w Allianz TFI

Dowiesz się : 

– Do kiedy są ważne deklaracje rezygnacji?

– Jakie obowiązki ma pracodawca związane z automatycznym zapisem?

– W jaki sposób odbywa się naliczanie i dokonywanie wpłat do PPK za pracowników, którzy zostaną uczestnikami PPK wskutek autozapisu?

– Czy autozapis w PPK obejmuje również mikroprzedsiębiorców, którzy nie zawarli umowy o zarządzanie PPK?

10:45 - 11:15
Monika Nogacka
Specjalista ds. wdrożeń, konsultant 

Dowiesz się : 

– Jak przygotować system kadrowo-płacowy do obsługi autozapisu PPK?

– Jak wprowadzić informacje o wznowieniu PPK pracownika do systemu kadrowo-płacowego Symfonia?

– Jak prezentują się dane PPK  w programie Symfonia?

– Jak wygenerować informację o wznowieniu dokonywania wpłat na PPK?

11:15 - 11:30
Pytania i odpowiedzi

Zapisz się!

O ZoriusPro

Od 1994 roku dostarczamy i wdrażamy oprogramowanie dla firm oraz specjalizujemy się w integracji systemów informatycznych. Zajmujemy się usługami w zakresie implementacji rozwiązań indywidualnych, integracji z programami branżowymi, szkoleniami oraz wsparciem technicznym i merytorycznym. Oferowane produkty wspierają przedsiębiorców i ich podmioty w realizowaniu procesów biznesowych (w obszarach: finansowo-księgowym, kadrowo-płacowym, handlowym, magazynowym oraz zarządzania produkcją).

Naszą pasją są nowoczesne technologie, a misją jest cyfryzacja przedsiębiorstw i wdrażanie rozwiązań, które usprawniają ich funkcjonowanie, pozwalają oszczędzić czas i uwalniają pracowników od zadań, których dziś nie trzeba już wykonywać ręcznie. Dzięki temu ich siły można przekierować w miejsca, gdzie jest większe zapotrzebowanie na osobisty nadzór.