Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Arrow right icon Icon used in buttons
Strona główna Aktualności Chcesz skutecznie i dużo sprzedawać w internecie? To musisz wiedzieć!
1 lutego 2022

Chcesz skutecznie i dużo sprzedawać w internecie? To musisz wiedzieć!

Z raportu przygotowanego przez portal Interaktywnie.com wynika, że o sprzedaży w internecie w dużej mierze decyduje cena produktu. Internauci przeszukują wiele stron, portali celem znalezienia najtańszej oferty produktu. Kupujący zwracają także szczególną uwagę na takie elementy jak dostępność, jakość produktu, a także opinia o stronie/sklepie, porównanie cen przesyłki, polecenie przez znajomego, czy kody rabatowe i promocje.

Według raportu w 2021 odsetek porzuconych koszyków wyniósł aż 70%. Z roku na rok ten odsetek stale rośnie. Najczęściej porzucane towary to produkty z branży modowej, lotniczej, motoryzacyjnej oraz luksusowe przedmioty.

Pandemia Covid-19 bardzo mocno rozszerzyła działalność e-commerce w wielu branżach. Sporo branż przeniosło swoje życie do internetu, gdzie internauci mają całodobowy dostęp do produktów przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. W ubiegłym roku 77% Polaków zrobiło zakupy przez internet. Przychody ze sprzedaży e-commerce klasują się na poziomie 175 mld dolarów. Odsetek osób kupujących w internecie oraz przychody ze sprzedaży z roku na rok z pewnością będą rosły, ponieważ teraz zakupy robią osoby związane z internetem od najmłodszych lat, dla których jest to zwyczajnie normalne. Szacuje się, że w 2024r. udział sprzedaży e-commerce w sprzedaży detalicznej wyniesie 21,8%, gdzie dla porównania w 2020r. było to 18%.

Bardzo ważne, aby przedsiębiorcy posiadający sklepy internetowe i trudniące się sprzedażą e‑commerce zadbali o odpowiednie oprogramowanie, które usprawni przebieg procesów związanych ze sprzedażą.

A my możemy w tym pomóc!

Agnieszka Kozak
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy

Certyfikowana Księgowa, Autoryzowany Trener Systemów Symfonia oraz wykładowca akademicki.

Doświadczony ekspert z wieloletnią praktyką w dziedzinie kadr i płac oraz księgowości w spółce ZoriusPro. pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora do spraw finansowych, ponadto jest odpowiedzialna za zespół wdrożeniowy. Od 2005 roku wprowadza systemy zarządzania Symfonia, a także szkoli i konsultuje z zakresu finansów, ekonomii i zagadnień kadrowych. Jej pasja to samokształcenie i edukowanie innych. Wykłada w szkołach policealnych oraz na studiach podyplomowych. Angażuje się w życie społeczne, lubi dowodzić ludźmi.

Najnowsze wpisy

Zmiana w terminie obowiązywania Krajowego Systemu e-Faktur – tym razem od 01 lipca 2024

2 lutego 2023 Aktualności

Od 2023 roku nowe zmiany w PIT, czyli podatku dochodowym od osób fizycznych

31 stycznia 2023 Aktualności

Jak przygotować firmę do obowiązku Krajowego Rejestru e-Faktur? Warto zacząć od procesów!

17 stycznia 2023 Aktualności