webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer Arrow right icon Icon used in buttons
Strona główna Aktualności Co nowego słychać w Krajowym Systemie e-Faktur? Informacje po konsultacjach z Ministerstwem Finansów
11 kwietnia 2024

Co nowego słychać w Krajowym Systemie e-Faktur? Informacje po konsultacjach z Ministerstwem Finansów

Po ostatnich konsultacjach z Ministerstwem Finansów pojawiło się kilka nowych informacji dotyczących wprowadzenia obowiązku Krajowego Systemu e-Faktur. Poniżej przedstawiamy szereg z nich:
  1. Obowiązek faktur ustrukturyzowanych dla podatników czynnych oraz podatników zwolnionych z VAT ma zacząć obowiązywać w jednym terminie.
  2. Nowy termin ma zostać podany na przełomie kwietnia / maja.
  3. Pojawić się mają odroczenia kar i obowiązku podania numeru KSeF w płatnościach, w tym dla Mechanizmu Podzielonej Płatności oraz dodatkowe odroczenia dla faktur wystawianych z kasy rejestrującej i paragonów z NIP uznanych za faktury.
  4. W okresie przejściowym dla wszystkich podatników ma zostać wprowadzona opcja wystawiania elektronicznych faktur „offline” poza KSeF z kodem QR i wprowadzania ich do KSeF następnego dnia roboczego.
  5. Opcjonalnie ma zostać dopuszczona możliwość wystawiania faktur konsumenckich w KSeF.
  6. Ma zostać umożliwiony dostęp konsumentowi do faktury w KSeF przez jej wydanie z kodem QR.
  7. Wprowadzona zostanie samoidentyfikacja nabywcy dla potrzeb wystawienia przez dostawcę faktury w KSeF, a także dodanie do KSeF ustrukturyzowanego załącznika do faktury.
  8. Zapewnienie możliwości wcześniejszego wygenerowania oraz poboru certyfikatów nabywcy do faktur wystawianych w okresie awarii i offline.
  9. Możliwość stosowania w okresie przejściowym faktur papierowych przez podatników, u których wdrożenie KSeF może być problematyczne, a skala i wartość wystawianych faktur jest niewielka.
  10. W ewidencji sprzedaży JPK_VAT faktur wprowadzony zostanie dodatkowy obowiązek oznaczania dokumentów wystawianych z pominięciem KSeF.
Patrycja Szachłowicz
Doradca Biznesowy

W zespole ZoriusPro zajmuję się obsługą nowych klientów.

Najnowsze wpisy

Zainwestuj w oprogramowanie, które usprawni Twoją codzienną pracę!

18 lipca 2024 Aktualności

„Co Ludzie Powiedzą?” – Joanna Biesok Z-ca ds. obsługi obsługi klienta

16 lipca 2024 Aktualności

Od 01.07.2024 zmienia się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę

11 lipca 2024 Aktualności