webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer Arrow right icon Icon used in buttons
Strona główna Aktualności Jak przygotować firmę do obowiązku Krajowego Rejestru e-Faktur? Warto zacząć od procesów!
17 stycznia 2023

Jak przygotować firmę do obowiązku Krajowego Rejestru e-Faktur? Warto zacząć od procesów!

Do wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) warto przygotować się już teraz i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

W mniejszych i średnich organizacjach przejście na fakturę ustrukturyzowaną będzie łatwiejsze niż w przypadku dużych przedsiębiorstw. Duże organizacje mocniej odczują zmiany jakie wniesie KSeF, ponieważ będą musiały przeorganizować niektóre procesy zachodzące w firmie, wykonać analizę oraz konieczna będzie zmiana w uprawnieniach niektórych pracowników. Dla właścicieli firm, to będzie ogromna zmiana, dlatego warto znaleźć zaufanego partnera, który posiada odpowiednią wiedzę na temat faktur ustrukturyzowanych.

W pierwszej kolejności przedsiębiorstwa powinny wyznaczyć grupę pracowników, którzy będą odpowiedzialni za przeprowadzenie zmian. Krajowy System e-Faktur dotyka kilka obszarów działalności, dlatego dobrze byłoby aby osoby odpowiedzialne za KSeF znały procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Pracownicy mający styczność z wystawianiem i obsługą faktur powinni być dobrze zaznajomieni z tym tematem, dlatego pracodawca powinien zadbać o odpowiednie szkolenia z przepisów dotyczących KSeF. W drugim etapie konieczna będzie dogłębna analiza wymagań organizacji, która pozwoli przygotować zakres zadań do realizacji wewnętrznie i z kontrahentami. Niezbędne będzie również dostosowanie swojego obecnego oprogramowania do wymogów obowiązku KSeF. Po wykonaniu tych trzech kroków, przyjdzie czas na ustalenie planu działania oraz jego realizację.

Podkreślamy, że ważne jest aby nie wdrażać Krajowego Systemu e-Faktur na ostatnią chwilę tylko zweryfikować czy używany system zapewnia kompleksową obsługę faktur ustrukturyzowanych.
Użytkownikom programów Symfonia oraz programów innych producentów, ZoriusPro dostarcza autorskie, niezawodne rozwiązanie, które pozwala na wysyłanie faktur w odpowiednim standardzie. Aplikacja Symfonia KSeF łączy się z Ministerstwem Finansów, wysyła i odbiera fakturę ustrukturyzowaną, a także sprawdza schemę faktury przed wysyłką do ministerialnego KSeF. Dodatkowo pokazuje wszelkie komunikaty błędów oraz daje pewność, że dokumenty nie zaginą i zostaną zarchiwizowane w raz z UPO i numerem referencyjnym każdej faktur.
Z aplikacji Symfonia KSeF poprzez API mogą korzystać praktycznie bez ograniczeń wszyscy, którym zależy na wydajnym i bezpiecznym wysyłaniu, odbieraniu i przechowywaniu faktur ustrukturyzowanych!

Zapraszamy do kontaktu!

Dominika Krawczyk
Doradca Biznesowy

W zespole ZoriusPro zajmuję się obsługą klientów strategicznych.

Najnowsze wpisy

Z okazji 30-lecia firmy ZoriusPro realizujemy projekt „Co ludzie powiedzą?”

18 czerwca 2024 Aktualności

e-Doręczenia w Symfonia Obieg Dokumentów – nie zwlekaj i zapoznaj się już dziś!

14 czerwca 2024 Aktualności

Z okazji 30-lecia firmy ZoriusPro realizujemy projekt „Co ludzie powiedzą?”

12 czerwca 2024 Aktualności