webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest ZoriusPro Sp. z o.o. Dane podane w formularzu przetwarzamy w celu obsługi Twojej wiadomości i kontaktu w związku z jej treścią. Podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. b RODO, gdy Twoje zapytanie dotyczy oferty lub zawarcia umowy, albo art. 6 ust. 1 lit. f RODO, gdy kontakt dotyczy innej sprawy. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności.

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer Arrow right icon Icon used in buttons
6 maja 2025

Czy można edytować fakturę po jej przesłaniu do KSeF?

KSeF

Nie, faktury przesłanej do KSeF nie można edytować ani usunąć. Jeśli wystawiona faktura zawiera błąd, konieczne jest wystawienie faktury korygującej.

Jakie są możliwe rozwiązania w przypadku błędnej faktury?

  1. Wystawienie faktury korygującej – Jeśli błąd dotyczy kwoty, nazwy towaru/usługi, danych kontrahenta lub innych istotnych elementów, należy wystawić fakturę korygującą i przesłać ją do KSeF.
  2. Powiadomienie kontrahenta – W przypadku błędnej faktury warto niezwłocznie poinformować kontrahenta o korekcie.
  3. Archiwizacja korekt – Faktury korygujące są również przechowywane w KSeF i oznaczane jako dokumenty powiązane z pierwotną fakturą.

Brak możliwości edycji faktur w KSeF oznacza, że przedsiębiorcy powinni szczególnie starannie weryfikować dane przed ich przesłaniem do systemu.

Agnieszka Kozak
Prezes Zarządu

Certyfikowana Księgowa, Autoryzowany Trener Systemów Symfonia oraz wykładowca akademicki.

Doświadczony ekspert z wieloletnią praktyką w dziedzinie kadr i płac oraz księgowości w spółce ZoriusPro. pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora do spraw finansowych, ponadto jest odpowiedzialna za zespół wdrożeniowy. Od 2005 roku wprowadza systemy zarządzania Symfonia, a także szkoli i konsultuje z zakresu finansów, ekonomii i zagadnień kadrowych. Jej pasja to samokształcenie i edukowanie innych. Wykłada w szkołach policealnych oraz na studiach podyplomowych. Angażuje się w życie społeczne, lubi dowodzić ludźmi.

Najnowsze wpisy

Jak przygotować organizację do NIS2

17 kwietnia 2026 Aktualności

Dług organizacyjny w firmie – czym jest, jak go zmierzyć i ograniczyć chaos operacyjny

16 kwietnia 2026 Aktualności

Dług organizacyjny: cichy koszt organizacji

14 kwietnia 2026 Aktualności