webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer Arrow right icon Icon used in buttons
Strona główna Aktualności Polski Ład z kolejną pułapką. Tym razem dotyczy kobiet.
18 stycznia 2022

Polski Ład z kolejną pułapką. Tym razem dotyczy kobiet.

Polski Ład to wciąż niecichnący temu tabu minionych tygodni. Czym bardziej się w niego zagłębić, tym więcej w nim ukrytych pułapek. Wprowadzona ulga dla klasy średniej może okazać się nie korzysta dla kobiet w ciąży i zamiast otrzymać więcej, będę musiały zwrócić środki do urzędu skarbowego.

Może się tak stać, ponieważ kobiety, które zadeklarują chęć skorzystania z ulgi, stracą do niej prawo
w przeciągu roku, ze względu na przebywanie na urlopie macierzyńskim, czy też zasiłku chorobowym. W takiej sytuacji konieczne będzie zwrócenie pieniędzy, które były jej odliczone w ramach ulgi dla klasy średniej. Kwota do zwrócenia naliczana będzie według zarobków, a także miesięcy przepracowanych w pełni w danym roku.

Dla przykładu osoba zatrudniona na pełen etat na umowę o pracę zarabia 8 500 zł brutto/miesięcznie to przysługuje jej skorzystanie z ulgi dla klasy średniej (przysługuje osobom zatrudnionym na etacie przy miesięcznym wynagrodzeniu brutto pomiędzy 5 701 zł, a 11 141 zł). Natomiast zakładając, że od lipca danego roku przejdzie na świadczenia to jest roczne przychody będą wynosić 59 500 zł, czyli niewystarczająco do skorzystania z ulgi. Zakładając, że pracodawca uwzględniał ulgę przez 7 miesięcy oznacza, że zaliczki na podatek były mniejsze o 187 zł w skali miesiąca. Sumując kobieta w rocznym rozliczeniu będzie musiała zwrócić aż 1309 zł.

Anna Wiewióra
Dyrektor Handlowy

Związana z ZoriusPro od 2006 roku. Po trzech latach weszła w skład grupy wspólników. Handlowiec, logistyk, specjalista do spraw współpracy z klientami. Opracowuje i wdraża strategie handlowe oraz projekty marketingowe. Zbudowała silny zespół sprzedawców, z którym może realizować coraz ambitniejsze zadania. Nastawiona na sukces i ciągłe podejmowanie nowych wyzwań. Chętnie pomaga innym i przekonuje, że warto wyjść poza swoją strefę komfortu, aby pokonać własne słabości. Prywatnie od ponad 25 lat działa w Stowarzyszeniu Bielska Liga Koszykówki oraz w Fundacji Pro Vitae. Jej hobby to długodystansowe biegi górskie oraz trekkingi piesze i rowerowe.

Najnowsze wpisy

Zainwestuj w oprogramowanie, które usprawni Twoją codzienną pracę!

18 lipca 2024 Aktualności

„Co Ludzie Powiedzą?” – Joanna Biesok Z-ca ds. obsługi obsługi klienta

16 lipca 2024 Aktualności

Od 01.07.2024 zmienia się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę

11 lipca 2024 Aktualności