Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Arrow right icon Icon used in buttons
Strona główna Aktualności Ulgi z tytułu składek na związki zawodowe – co się zmieni w PIT-11 od przyszłego roku?
17 listopada 2022

Ulgi z tytułu składek na związki zawodowe – co się zmieni w PIT-11 od przyszłego roku?

Od tego roku można skorzystać z odliczenia składek na rzecz związków zawodowych, a limit ulgi zwiększył się  do 500 zł (dotychczas 300 zł). Jeżeli składka potrącana jest z wynagrodzenia to informacja o tym powinna znaleźć się w PIT-11.

Jest to ważna zmiana, która pierwszy raz zostanie rozliczona w PIT-ach przyszłorocznych. Teraz wystarczy jedynie informacja o poniesionych na ten cel wydatkach w PIT-11, a do ubiegłego roku konieczne było dodatkowe oświadczenie organizacji związkowej. Wykazana w PIT-11 kwota nie może być większa niż podlegająca odliczeniu w roku podatkowym.

 

Anna Wiewióra
Dyrektor Handlowy

Związana z ZoriusPro od 2006 roku. Po trzech latach weszła w skład grupy wspólników. Handlowiec, logistyk, specjalista do spraw współpracy z klientami. Opracowuje i wdraża strategie handlowe oraz projekty marketingowe. Zbudowała silny zespół sprzedawców, z którym może realizować coraz ambitniejsze zadania. Nastawiona na sukces i ciągłe podejmowanie nowych wyzwań. Chętnie pomaga innym i przekonuje, że warto wyjść poza swoją strefę komfortu, aby pokonać własne słabości. Prywatnie od ponad 25 lat działa w Stowarzyszeniu Bielska Liga Koszykówki oraz w Fundacji Pro Vitae. Jej hobby to długodystansowe biegi górskie oraz trekkingi piesze i rowerowe.

Najnowsze wpisy

Ankieta dotycząca wejścia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)

9 czerwca 2023 Aktualności

Zarządzanie zmianą w realiach 2023, w tym KSeF – czyli Krajowy System e-Faktur – co oznacza dla przedsiębiorcy

6 czerwca 2023 Aktualności

Nowe obowiązki informacyjne pracodawcy względem nowo zatrudnionych pracowników

26 maja 2023 Aktualności