webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Arrow right icon Icon used in buttons
Strona główna Aktualności Ważna informacja od ZUS. Sprawdzisz, czy nie jesteś nic winny.
11 stycznia 2022

Ważna informacja od ZUS. Sprawdzisz, czy nie jesteś nic winny.

Wraz z Nowym Rokiem w życie weszły zmiany związane z Nowym Ładem, a w tym zmiany podatkowe. Życie księgowych kręci się teraz tylko wokół analizowania zmian. Zbliża się także gorący okres wystawiania PITów.
ZUS rozpoczął akcję informowania o saldach kont, a także rozliczaniu wpłat. Na te dane czeka mniej więcej 2,8 mln podatników i można je zweryfikować od 8 stycznia za pomocą platformy PUE ZUS. Informacje te są o tyle ważne, że dostarczają powiadomienie o nadpłacie, niedopłacie, czy saldzie zerowym konta. W przypadku wystąpienia niedopłaty na koncie, podatnik będzie mógł rozłożyć ją na raty. Jeżeli podatnik nie będzie mógł jednorazowo uregulować niedopłaty będzie mógł złożyć wniosek o ulgę. Nadpłata będzie mogła zostać wypłacona po wypełnieniu odpowiedniego formularza lub też będzie możliwość, aby za jej pomocą pomniejszyć kwotę najbliższych składek.
Dodatkowo na platformie znajdują się informacje o wysokości wpłat przekazanych w ubiegłym roku, a także jakie należności zostały za ich pomocą rozliczone.
Zbigniew Wiewióra
Prezes Zarządu, Dyrektor

W roku 1994 założył firmę, której celem stała się informatyzacja i cyfryzacja księgowości w polskich przedsiębiorstwach. W 1997 roku nawiązał kluczową współpracę z międzynarodowym partnerem Symfonia, dzięki jego wsparciu wdraża systemy zarządzania u setek swoich klientów. Po przekształceniu działalności w spółkę objął stanowisko prezesa zarządu ZoriusPro. Posiada duże zdolności analityczne i zarządcze. Obszary, które szczególnie ceni w swojej pracy, to finanse i księgowość, zarządzanie zasobami ludzkimi i majątkiem trwałym. Ponadto wspiera działy magazynowe, handlowe i produkcyjne.

Najnowsze wpisy

Symfonia HR, czyli kompleksowe rozwiązania HR dla polskich firm

27 lutego 2024 Aktualności

Zapraszamy na webinar 06.03.2024 – „Obieg Dokumentów i zarządzanie umowami w przedsiębiorstwie”

21 lutego 2024 Aktualności

Promocja na przedłużenie Symfonii Małej Księgowości – trwa do 31 marca 2024 roku!

13 lutego 2024 Aktualności