webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Arrow right icon Icon used in buttons
Strona główna Aktualności Ważna informacja w sprawie podatków. Resort podjął decyzję.
16 lutego 2022

Ważna informacja w sprawie podatków. Resort podjął decyzję.

Co roku obowiązek składania zeznania podatkowego wykazującego osiągnięte dochody, bądź poniesione straty (CIT), przypadał na koniec marca. Do tego terminu należało także uregulować podatek należny lub różnicę pomiędzy podatkiem należnym od uzyskanego dochodu, a sumą należnych zaliczek. W tym roku przedsiębiorcy mają mieć więcej czasu na rozliczenie i zapłatę podatku CIT za rok 2021r.

Termin złożenia zeznania oraz uregulowania należności wydłużono aż do końca czerwca. Wydłużenie terminu spowodowane było zgłaszanymi przez księgowych postulatami, którzy zmagają się z Polskim Ładem.

Zmiana terminu będzie obowiązywać tych podatników, których rok podatkowy zakończył się od 01.12.2021 do 28.02.2022. Nową regulacją będą także objęci wszyscy podatnicy ryczałtu od dochodów spółek, których pierwszy rok opodatkowania rozpoczyna się od 01.01.2022 do 01.03.2022.

Wydłużony czas złożenia zeznania będzie miały pozytywny wpływ na przedsiębiorstwa, w szczególności mikro, małe i średnie firmy, które będą miały więcej czasu na uregulowanie wpłaty należnego podatku.

Agnieszka Kozak
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy

Certyfikowana Księgowa, Autoryzowany Trener Systemów Symfonia oraz wykładowca akademicki.

Doświadczony ekspert z wieloletnią praktyką w dziedzinie kadr i płac oraz księgowości w spółce ZoriusPro. pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora do spraw finansowych, ponadto jest odpowiedzialna za zespół wdrożeniowy. Od 2005 roku wprowadza systemy zarządzania Symfonia, a także szkoli i konsultuje z zakresu finansów, ekonomii i zagadnień kadrowych. Jej pasja to samokształcenie i edukowanie innych. Wykłada w szkołach policealnych oraz na studiach podyplomowych. Angażuje się w życie społeczne, lubi dowodzić ludźmi.

Najnowsze wpisy

Szkolenia z Krajowego Systemu e-Faktur dostępne w naszym sklepie internetowym

25 września 2023 Aktualności

Zmiany dotyczące wystawiania faktur zaliczkowych oraz korygujących

15 września 2023 Aktualności

Dlaczego warto wdrożyć system ERP w przedsiębiorstwie? Przydatne wskazówki.

12 września 2023 Aktualności