webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer Arrow right icon Icon used in buttons
Strona główna Aktualności Ważna informacja w sprawie podatków. Resort podjął decyzję.
16 lutego 2022

Ważna informacja w sprawie podatków. Resort podjął decyzję.

Co roku obowiązek składania zeznania podatkowego wykazującego osiągnięte dochody, bądź poniesione straty (CIT), przypadał na koniec marca. Do tego terminu należało także uregulować podatek należny lub różnicę pomiędzy podatkiem należnym od uzyskanego dochodu, a sumą należnych zaliczek. W tym roku przedsiębiorcy mają mieć więcej czasu na rozliczenie i zapłatę podatku CIT za rok 2021r.

Termin złożenia zeznania oraz uregulowania należności wydłużono aż do końca czerwca. Wydłużenie terminu spowodowane było zgłaszanymi przez księgowych postulatami, którzy zmagają się z Polskim Ładem.

Zmiana terminu będzie obowiązywać tych podatników, których rok podatkowy zakończył się od 01.12.2021 do 28.02.2022. Nową regulacją będą także objęci wszyscy podatnicy ryczałtu od dochodów spółek, których pierwszy rok opodatkowania rozpoczyna się od 01.01.2022 do 01.03.2022.

Wydłużony czas złożenia zeznania będzie miały pozytywny wpływ na przedsiębiorstwa, w szczególności mikro, małe i średnie firmy, które będą miały więcej czasu na uregulowanie wpłaty należnego podatku.