webp image

Zostaw Swój numer telefonu, zadzwonimy niezwłocznie!

Cześć!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 60 sekund?

TAK
Zadzwoń teraz Zostaw numer Arrow right icon Icon used in buttons
Strona główna Aktualności Zmiany w handlu internetowym na podstawie dyrektywy DAC7 od 1 lipca 2024
24 kwietnia 2024

Zmiany w handlu internetowym na podstawie dyrektywy DAC7 od 1 lipca 2024

Od 1 lipca 2024 roku w Polsce zacznie obowiązywać nowa ustawa, która implementuje przepisy unijnej dyrektywy DAC7 dotyczącej handlu na platformach internetowych. Uchwalony 9 kwietnia 2024 roku przez Radę Ministrów projekt ustawy o zmianie o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw ma na celu dostosowanie polskiego prawa do przepisów dyrektywy DAC7.

Zgodnie z nowymi przepisami, operatorzy platform cyfrowych zostaną zobowiązani do zbierania i przekazywania administracji podatkowej informacji o sprzedawcach, którzy dokonali transakcji za pośrednictwem tych platform. Jednakże istnieje wyjątek dla drobnych i okazjonalnych sprzedawców, którzy w ciągu roku dokonali mniej niż 30 tego rodzaju transakcji, a łączna wartość tych transakcji nie przekroczyła 2 tysięcy euro. Tacy sprzedawcy zostaną zwolnieni z obowiązku corocznego raportowania przez operatorów platform cyfrowych do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Ministerstwo Finansów podkreśla, że nowe przepisy nie zmieniają dotychczasowych zasad opodatkowania osób sprzedających w Internecie.

Wprowadzenie nowych przepisów wynika z dyrektywy unijnej, której implementacji Polska miała dokonać od 1 stycznia 2023 roku. Celem nowych przepisów jest walka z nieuczciwą konkurencją, która coraz częściej ma miejsce w Internecie, oraz z szarą strefą, która powstaje w wyniku niepłacenia podatków przez podmioty handlujące online.

Patrycja Szachłowicz
Doradca Biznesowy

W zespole ZoriusPro zajmuję się obsługą nowych klientów.

Najnowsze wpisy

Z okazji 30-lecia firmy ZoriusPro realizujemy projekt „Co ludzie powiedzą?”

18 czerwca 2024 Aktualności

e-Doręczenia w Symfonia Obieg Dokumentów – nie zwlekaj i zapoznaj się już dziś!

14 czerwca 2024 Aktualności

Z okazji 30-lecia firmy ZoriusPro realizujemy projekt „Co ludzie powiedzą?”

12 czerwca 2024 Aktualności